Resultat 2004


Här finner du de resultat från tävlingar som mailats till hemsidan av de olika tävlingsarrangörerna.
Tänk på att du som arrangör skall ange tävlingskoden i de filer som skickas till webmaster@vattenskidor.org.

Barfota

 


Vattenskidor

 

22 maj, Östköret, Linköpings VSK

2 juni, Mellansvenska Serien, BVSK Ruskprickarna   Slalom   Trick

16 juni, Mellansvenska cupen, Hofors   Slalom   Trick

16 juni, Sydcupen Trick, VSK Svanen

16 juni, Västsvenska Serien, Ambjörnarps VSK

19 juni, Sweden Cup, Ambjörnarps VSK

19 juni, Östköret, Nyköpings VSK

23 juni, Västsvenska Serien, Alingsås VSK

23 juni, BGE Open, Silvköparens VSK   Slalom   Trick

30 juni, Västsvenska Serien, Göteborgs VSK

30 juni, Mellansvenska Serien, Gävle VSK   Slalom   Trick

2 juli, Strömsnäs Masters Kval, VSK Svanen

3 juli, Strömsnäs Masters Final, VSK Svanen

3-4 juli, Sola Cup, Karlstads VSK   Slalom   Trick   Hopp   Kombinerat

7 juli, Västsvenska Serien, Vänersborgs VSK

7 juli, Mellansvenska Serien, Delfin, Bjursås   Slalom   Trick

10-11 juli, Carlsson Trippel Cup, Nora VSK   Slalom   Trick   Hopp   Kombinerat

9 juli, Delfincupens distriktsfinal, väst (4 boj), Alingsås VSK

9 juli, kval Sweden cup (4 boj), Alingsås VSK

10 juli, Sweden cup (4 boj), Alingsås VSK

11 juli, Rex Open, VSK Svallvågen   Slalom   Slalom, funktionshindrade

12 juli, Varberg open, Varbergs VSK

21 juli, Mellansvenska Cupen, Älvkarleby VSK

24-25 juli, DM-väst, Borgvik

24-25 juli, DM-syd, Gamla Boo

24-25 juli, DM-mellan, Sillverköparens VSK

25 juli, DM-öst, Sigtuna VSK

30 juli-1 aug, Senior SM, Nora VSK   Slalom   Trick   Hopp   Kombinerat   Lag    Slalom,Funktionshindrade

   Trick,Funktionshindrade   Kombinerat,Funktionshindrade

6-8 aug, Ungdom & Junior SM, Linköpings VSK   Slalom   Trick   Hopp   Kombinerat   Lag

6 aug, Sweden Cup Kval, Matfors VSK

7 aug, Sweden Cup Final, Matfors VSK

11 aug, Sydcupen Trick, VSK Svanen

14-15 aug, Deflicupens riksfinal, Gävle VSK   Klass C(11-12 år) D(-10 år)   Klass A(15-16 år) B(13-14 år)   Lag

14-15 aug, Watski-cup, Ambjörnarps VSK   Slalom   Trick   Hopp   Kombinerat

28 aug, Oldboy SM, Hofors VSK   Slalom   Trick   Hopp   Kombinerat

28 aug, Säsongsbästa, VSK Svanen

28 aug, Slalom Cup, Nyköpings VSK

6 nov, Ymers Cup, Nyköpings VSK

 


Wakeboard

 

12-15 aug, Wakeboard SM, Uddevalla

Svenska Wakeboardserien

Malibu- Just Ride


Wakeboard Internationella tävlingar

 


Barfota Internationella tävlingar

 

28 aug, EM, Österike    Open Slalom, Trick, Hopp  Open Kombinerat  Open Lag Junior Slalom, Trick, Hopp  Junior Kombinerat  Junior Lag


Vattenskidor Internationella tävlingar

 

26-27 juni, Oldboys NM, Danmark   Slalom  Trick  Hopp Kombinerat Lag

6-8 aug, NM, Danmark   Slalom  Trick  Hopp Kombinerat Lag

20-22 aug, U21 EM, Fagersta   Slalom  Trick  Hopp Kombinerat Lag Lag detaljerat


Resultat från tävlingar 2003
Resultat från tävlingar 2002
Resultat från tävlingar 2001