03SWE61 Delfincupens Riksfinal 2003

Pojkar D -10 Slalom resultat

    Lic   Namn   Klubb      Åk 1   Åk 2    
 1   (3 )   GRAFF Linus   BORÅS      1.00/25    1.00/22     
 2   (2 )   WINBERG Niclas   ALINGSÅS      4.50/22    5.00/22     
 3   (1 )   ÖSTERLUND Vilgot   NYKÖPING      5.00/22    2.00/22     

Flickor C -12 Slalom resultat

    Lic   Namn   Klubb      Åk 1   Åk 2    
 1   (7 )   PANTZARE Madelene   HOFORS      1.50/49    3.00/22     
 2   (4 )   HAGLUND Fanny   HOFORS      3.50/43    0.00/22     
 3   (6 )   KULLE Susanna   ALINGSÅS      2.00/25    1.00/25     
 4   (5 )   ANDERSSON Charlotte   VÄNERSBORG      0.25/22    0.00/22     

Pojkar C -12 Slalom resultat

    Lic   Namn   Klubb      Åk 1   Åk 2    
 1   (10 )   RIGNELL Joakim   LINKÖPING      0.50/55/18.25   2.25/22     
 2   (9 )   EFVERSTRÖM Daniel   GÄVLE      3.50/22    1.50/49     
 3   (8 )   VIKSTRÖM Oskar   ÄLVKARLEBY      2.00/46    0.50/22     
 4   (11 )   WINBERG Jonas   ALINGSÅS      0.50/43    2.00/22     
 5   (12 )   NILSSON Henrik   BROMÖLLA      2.50/40    1.00/40     
 6   (13 )   THORÉN Tobias   ALINGSÅS      3.50/25    1.00/25     
 7   (14 )   GARPLIND Niclas   LINKÖPING      2.00/22    3.50/22     
 8   (15 )   SCHUTZER Johan   BORGVIK      1.00/22    3.50/22     

Flickor Ungdom Slalom resultat

    Lic   Namn   Klubb      Åk 1   Åk 2    
 1   (20 )   FRANCKE Lisa   BROMÖLLA      5.00/52    3.00/34     
 2   (19 )   WIDMARK Martina   HOFORS      2.00/49    2.00/34     
 3   (18 )   LARSSON Maria   AMBJÖRNARP      0.50/40    1.00/34     
 4   (17 )   JANSSON Elin   WAXHOLM      4.50/34    3.00/34     
 5   (16 )   FRANCKE Ida   BROMÖLLA      2.00/34    1.00/34     

Pojkar Ungdom Slalom resultat

    Lic   Namn   Klubb      Åk 1   Åk 2    
 1   (25 )   BRÄNNSTRÖM Marcus   LINKÖPING      4.00/55/16.00   1.50/37     
 2   (23 )   NORDH Martin   NORA      4.25/37    1.00/49     
 3   (26 )   ANDERSSON Johnny   VÄNERSBORG      3.50/46    2.25/37     
 4   (27 )   EFVERSTRÖM Johan   GÄVLE      3.50/37    4.00/37     
 5   (28 )   NILSSON Rickard   BROMÖLLA      3.50/37    1.25/37     
 6   (24 )   JANSSON Max   KRINGLAN      3.00/37    1.50/37     
 7   (22 )   JOHANSSON Joel   VÄNERSBORG      2.00/37    1.50/37     

Damer Yngre Jun. Slalom resultat

    Lic   Namn   Klubb      Åk 1   Åk 2    
 1   (30 )   BERGSTRÖM Madeleine   GÄVLE      1.50/52    0.50/37     
 2   (29 )   HANSSON Cecilia   ALINGSÅS      4.50/37    2.50/37     
 3   (34 )   DIDRIKSSON Amanda   LINKÖPING      3.50/37    3.00/37     
 4   (33 )   EDVARDSSON Sara   ALINGSÅS      3.00/37    2.00/37     
 5   (32 )   PELLIJEFF Angelica   LAMBARÖ      1.00/37    2.00/37     

Herrar Yngre Jun. Slalom resultat

    Lic   Namn   Klubb      Åk 1   Åk 2    
 1   (35 )   WIDMARK Niklas   HOFORS      4.00/58/16.00       
 2   (36 )   NORDENHED Carl   LINKÖPING      1.50/52    2.50/40     
 3   (38 )   HAGLUND Freddy   HOFORS      4.50/40    1.00/49     
 4   (37 )   GEORGSSON Tobias   GÖTEBORG      2.50/40    0.00/40     
 5   (39 )   GARPLIND Christopher   LINKÖPING      0.50/40    2.25/40