1-3 aug 2003 Ungdoms Junior-SM 2003 03SWE43

Flickor Ungdom Slalom resultat

    Lic   Namn   Klubb      Utslag   Final   Kombinerat 
 1      GUSTAVSSON Sandra   MOHED      1.50/49    2.00/52     314.61 
 2      PELIJEFF Sandra   LAMBARÖ      0.50/52    4.00/49     280.90 
 3      ABRAHAMSSON Sarah   KRINGLAN      4.50/49    2.00/49     235.96 
 4      FRANCKE Ida   BROMÖLLA      0.50/49    2.00/49     179.78 
 5      PANZARE Madelene   HOFORS      2.00/55/18.25   2.50/37     449.44 
 6      HAGLUND Fanny   HOFORS      6.00/46        134.83 
 7      FRANCKE Lisa   BROMÖLLA      1.50/37        6.74 

Pojkar Ungdom Slalom resultat

    Lic   Namn   Klubb      Utslag   Final   Kombinerat 
 1      EFVERSTRÖM Daniel   GÄVLE      4.00/55/14.25   0.50/55/14.25    636.36 
 2      EFVERSTRÖM Johan   GÄVLE      4.00/55/16.00   6.00/55/16.00    545.45 
 3      BRÄNNSTRÖM Marcus   LINKÖPING      1.50/55/14.25   3.50/55/16.00    579.55 
 4      SHUTZER Johan   BORGVIK      1.50/55/18.25   5.00/55/18.25    386.36 
 5      NORDH Martin   NORA      1.00/55/18.25   3.00/55/18.25    340.91 
 6      LINDBERG Anders   MOHED      3.50/52    2.00/52     215.91 
 7      GARPLIND Niclas   LINKÖPING      4.00/49    3.50/37     127.27 
 8      RIGNELL Joakim   LINKÖPING      1.50/49    2.50/37     115.91 
 9      NILSSON Rickard   BROMÖLLA      0.00/49        109.09 
 10      WIKSTRÖM Oskar   ÄLVKARLEBY      2.50/46        93.18 
 11      JOHANSSON Henrik   SVANEN      0.50/46        84.09 
 12      GUNNARSSON Danny   VITTSJÖ      2.50/43        65.91 
 13      NILSSON Henrik   BROMÖLLA      4.00/37        18.18 
 14      FYHRLUND Emil   SVANEN      1.00/37        4.55 
 15      GAHLIN Alfons   SVANEN      0.25/37        1.14 

Damer Yngre Jun. Slalom resultat

    Lic   Namn   Klubb      Utslag   Final   Kombinerat 
 1      ÅNESJÖ Christine   KARLSTAD      1.50/55/14.25   3.50/55/14.25    679.01 
 2      GUNNARSSON Kitty   VITTSJÖ      2.25/55/18.25   3.50/55/18.25    382.72 
 3      DIDRIKSSON Amanda   LINKÖPING      2.25/52    1.50/55/18.25    333.33 
 4      FRANCKE Stina   BROMÖLLA      3.00/55/18.25   4.50/52     370.37 
 5      BERGSTRÖM Madelene   GÄVLE      2.00/55/18.25   3.50/52     345.68 
 6      EDVARDSSON Sara   ALINGSÅS      2.00/49        131.69 
 7      HANSSON Cecilia   ALINGSÅS      0.00/49        123.46 
 8      HORVART Isabella   KRINGLAN      2.00/40        57.61 

Herrar Yngre Jun. Slalom resultat

    Lic   Namn   Klubb      Utslag   Final   Kombinerat 
 1      BRAGE Nicklas   LINKÖPING      2.00/58/13.00   4.00/58/14.25    727.27 
 2      WIDMARK Niklas   HOFORS      3.50/58/14.25   3.50/58/16.00    625.00 
 3      LITHNER Eric   KARLSTAD      2.50/58/18.25   4.50/58/18.25    375.00 
 4      KORSAR Niclas   HOFORS      4.00/58/16.00   4.00/58/18.25    500.00 
 5      ÅNESJÖ David   KARLSTAD      3.50/58/18.25   3.00/58/18.25    352.27 
 6      GARPLIND Christopher   LINKÖPING      2.00/58/18.25   3.00/58/18.25    340.91 
 7      NORDSTRÖM Peter   KRINGLAN      4.50/52    2.00/55/18.25    181.82 
 8      ROOS Mattias   DELFIN      4.00/40    2.00/55/18.25    181.82 
 9      JANSSON Hans-Erik   MOHED      2.00/49    0.00/49     98.48 
 10      RAPP Henrik   DELFIN      5.50/40    3.50/40     20.83 
 11      JOHANSSON Per   ARVIKA      4.00/40        15.15 
 12      BJÖRKLUND Klemens   JÖNKÖPING      3.50/40        13.26 
 12      DIDRIKSSON David   LINKÖPING      3.50/40        13.26 
 14      CEDERSTRÖM Johan   LINKÖPING      2.25/40        8.52 
 15      HAGLUND Freddy   HOFORS      1.25/40        4.73 
 16      FRANSSON Jakob   NORA      0.00/40        0.00 

Damer Äldre Jun. Slalom resultat

    Lic   Namn   Klubb      Utslag   Final   Kombinerat 
 1      ERIKSSON Emma   ÄLVKARLEBY      1.50/55/14.25   4.50/55/14.25    604.48 
 2      RINNING Johanna   LAMBARÖ      5.00/37    5.00/55/18.25    432.84 
 3      BERGSTRÖM Zandra   KRINGLAN      1.50/52    4.00/55/18.25    417.91 
 4      LARSSON Elin   AMBJÖRNARP      3.00/37    4.00/55/18.25    417.91 
 5      PARMENT Jenny   LIDA      1.00/52    2.00/52     298.51 

Herrar Äldre Jun. Slalom resultat

    Lic   Namn   Klubb      Utslag   Final   Kombinerat 
 1      MALMROOS Andre   SVANEN      3.50/58/12.00   4.00/58/12.00    712.33 
 2      VILEN Eric   NORA      4.00/58/13.00   2.50/58/12.00    691.78 
 3      FRANK Martin   LAMBARÖ      1.50/58/13.00   1.50/58/12.00    678.08 
 4      BJÖRKLUND Oscar   JÖNKÖPING      4.00/58/14.25   3.50/58/14.25    547.95 
 5      ÅNGSTRÖM Andreas   SIGTUNA      3.00/58/16.00   3.00/58/14.25    534.25 
 6      LÖNNSTRÖM Daniel   NORA      5.00/58/14.25   2.50/58/14.25    561.64 
 7      GUNNARSSON Timmy   VITTSJÖ      1.50/58/14.25   4.50/58/18.25    513.70 
 8      PALM-LUNDBERG Christoffer   SIGTUNA      3.00/58/18.25   0.50/58/18.25    369.86 
 9      OLSSON Patrik   JÖNKÖPING      5.00/58/18.25   3.50/40     397.26 
 10      STRÖMQVIST Karl-Johan   ALINGSÅS      2.50/58/16.00   1.50/40     445.21 
 11      ÅSTRÖM Fredrik   GÄVLE      0.25/58/18.25       332.19 
 12      BERGSTRAND Jan   LAMBARÖ      4.25/55/18.25       304.79 
 13      S HANSEN Ludvig   NORA      2.25/55/18.25       277.40 
 14      SONESTAD Andreas   HOFORS      5.00/40        17.12 
 15      LENNKVIST Daniel   SILVKÖPARE      3.50/40        11.99 
 16      PIKKARAINEN Markus   NORA      3.00/40        10.27 
 17      ÖHLANDER Carl   SIGTUNA      2.25/40        7.71 
 18      HAREFJORD Lars   KARLSTAD      2.00/40        6.85