1-3 aug 2003 Ungdoms Junior-SM 2003 03SWE43

Flickor Ungdom Hopp resultat

    Lic   Namn   Klubb      Utslag   Final   Kombinerat 
 1      FRANCKE Lisa   BROMÖLLA      16.1m   16.7m    407.56 
 2      GUSTAVSSON Sandra   MOHED      15.0m   16.1m    382.35 
 3      HAGLUND Fanny   HOFORS      14.9m   15.5m    357.14 
 4      FRANCKE Ida   BROMÖLLA      14.8m   15.0m    336.13 
 5      PANZARE Madelene   HOFORS      12.7m   13.1m    256.30 

Pojkar Ungdom Hopp resultat

    Lic   Namn   Klubb      Utslag   Final   Kombinerat 
 1      EFVERSTRÖM Daniel   GÄVLE      27.7m   29.1m    647.46 
 2      BRÄNNSTRÖM Marcus   LINKÖPING      27.2m   28.8m    637.29 
 3      EFVERSTRÖM Johan   GÄVLE      26.0m   26.1m    545.76 
 4      SHUTZER Johan   BORGVIK      20.0m   21.1m    376.27 
 5      NORDH Martin   NORA      17.7m   17.7m    261.02 
 6      JOHANSSON Henrik   SVANEN      14.0m   15.7m    193.22 
 7      GUNNARSSON Danny   VITTSJÖ      14.1m   15.4m    183.05 
 8      UGGLA Marcus   KARLSTAD      13.5m   15.2m    176.27 
 9      NILSSON Rickard   BROMÖLLA      12.7m       120.76 
 10      FYHRLUND Emil   SVANEN      11.7m       99.58 
 11      GARPLIND Niclas   LINKÖPING      9.7m       57.20 
 12      NOREN Alexander   SVANEN      0.0m       0.00 
 12      WIKSTRÖM Oskar   ÄLVKARLEBY      0.0m       0.00 
 12      GAHLIN Alfons   SVANEN      0.0m       0.00 

Damer Yngre Jun. Hopp resultat

    Lic   Namn   Klubb      Utslag   Final   Kombinerat 
 1      FRANCKE Stina   BROMÖLLA      25.6m   24.8m    555.22 
 2      HORVART Isabella   KRINGLAN      21.5m   23.2m    483.58 
 3      ÅNESJÖ Christine   KARLSTAD      21.9m   22.6m    465.67 
 4      GUNNARSSON Kitty   VITTSJÖ      17.1m   18.5m    343.28 
 5      BERGSTRÖM Madelene   GÄVLE      16.8m   15.6m    292.54 
 6      DIDRIKSSON Amanda   LINKÖPING      15.5m       253.73 

Herrar Yngre Jun. Hopp resultat

    Lic   Namn   Klubb      Utslag   Final   Kombinerat 
 1      BRAGE Nicklas   LINKÖPING      36.3m   35.5m    620.28 
 2      KORSAR Niclas   HOFORS      35.8m   35.2m    608.49 
 3      DIDRIKSSON David   LINKÖPING      29.1m   30.1m    474.06 
 4      ÅNESJÖ David   KARLSTAD      24.6m   29.5m    459.91 
 5      FRANSSON Jakob   NORA      25.5m   25.7m    370.28 
 6      LITHNER Eric   KARLSTAD      24.1m       332.55 
 7      HAGLUND Freddy   HOFORS      22.7m       299.53 
 8      NORDSTRÖM Peter   KRINGLAN      15.9m       139.15 
 9      GARPLIND Christopher   LINKÖPING      14.8m       114.97 
 10      CEDERSTRÖM Johan   LINKÖPING      10.5m       51.59 

Damer Äldre Jun. Hopp resultat

    Lic   Namn   Klubb      Utslag   Final   Kombinerat 
 1      ERIKSSON Emma   ÄLVKARLEBY      33.4m   35.2m    543.28 
 2      BERGSTRÖM Zandra   KRINGLAN      23.6m   24.2m    214.93 
 3      LARSSON Elin   AMBJÖRNARP      13.3m   14.9m    86.92 
 4      RINNING Johanna   LAMBARÖ      14.2m   13.5m    80.77 

Herrar Äldre Jun. Hopp resultat

    Lic   Namn   Klubb      Utslag   Final   Kombinerat 
 1      SONESTAD Andreas   HOFORS      59.0m   60.8m    836.45 
 2      MALMROOS Andre   SVANEN      53.0m   57.5m    759.35 
 3      VILEN Eric   NORA      46.2m   49.6m    574.77 
 4      OLSSON Patrik   JÖNKÖPING      45.0m   44.8m    467.29 
 5      LENNKVIST Daniel   SILVKÖPARE      41.5m   41.6m    387.85 
 6      HAREFJORD Lars   KARLSTAD      34.1m   35.1m    235.98 
 7      FRANK Martin   LAMBARÖ      33.9m       207.94 
 8      LÖNNSTRÖM Daniel   NORA      26.7m       100.06 
 9      BERGSTRAND Jan   LAMBARÖ      23.5m       83.81 
 10      S HANSEN Ludvig   NORA      21.5m       73.65 
 11      PIKKARAINEN Markus   NORA      15.3m       42.16