Västsvenska Serien Alingsås 2003

Pojkar C -12 Slalom resultat

       Namn   Klubb      Round 1   Round 2    
 1      LERANDER Erik   ALINGSÅS      1.00/25    1.00/25     
 1      WINBERG Jonas   ALINGSÅS      1.00/25    1.00/25     
 3      WINBERG Niclas   ALINGSÅS      6.00/22    1.00/25     

Herrar Yngre Jun. Slalom resultat

       Namn   Klubb      Round 1   Round 2    
 1      JOHANSSON Kim   ALINGSÅS      2.50/40    4.50/58/18.25    
 2      GEORGSSON Tobias   GÖTEBORG      1.00/40    2.00/40     

Herrar Äldre Jun. Slalom resultat

       Namn   Klubb      Round 1   Round 2    
 1      GUSTAVSSON Johan   ALINGSÅS      1.50/58/13.00   1.50/58/12.00    
 2      JOHANSSON Tommy   ALINGSÅS      1.50/58/16.00   4.50/58/18.25    
 2      STRÖMQVIST Karl-Johan   ALINGSÅS      1.50/58/16.00   2.50/58/18.25    
 4      ERIKSSON Filip   LIDKÖPING      6.00/55/18.25   3.50/40     
 5      LEONARDE Alexander   ALINGSÅS      5.50/55/18.25   0.50/55/18.25    
 6      RUDHAG Dan   GÖTEBORG      1.50/55/18.25   0.50/40     

Damer Äldre Jun. Slalom resultat

       Namn   Klubb      Round 1   Round 2    
 1      LARSSON Elin   AMBJÖRNARP      2.00/52    4.00/55/18.25    
 2      HANSSON Cecilia   ALINGSÅS      4.25/49    4.50/49     
 3      BJÖRNHEDEN Louise   ALINGSÅS      3.00/49    5.50/46     
 4      EDVARDSSON Sara   ALINGSÅS      5.00/46    3.50/46     
 5      LARSSON Julia   AMBJÖRNARP      3.00/46    1.25/37     

Herrar Senior Slalom resultat

       Namn   Klubb      Round 1   Round 2    
 1      EDVARDSSON Daniel   ALINGSÅS      2.50/58/12.00   4.00/58/12.00    
 2      SVENSSON Martin   ALINGSÅS      2.50/58/13.00   1.00/58/14.25    
 3      WIDEMAN Andreas   GÖTEBORG      5.00/40    3.00/58/14.25    
 4      HALLKVIST Magnus   ALINGSÅS      4.00/40    1.00/58/14.25    
 5      ARVIDSSON Niklas   GÖTEBORG      2.00/52    2.00/52     
 6      LARSSON Rikard   AMBJÖRNARP      1.50/52    2.50/40     
 7      RÅLID Daniel   GÖTEBORG      4.00/40    2.00/40     
 8      ERIKSSON Fredrik   GÖTEBORG      2.25/40    4.00/40     
 9      ÅKESSON Niklas   LIDKÖPING      1.25/40    3.50/40     

Yngre Oldboy Slalom resultat

       Namn   Klubb      Round 1   Round 2    
 1      JANSSON Lars   LIDKÖPING      3.50/55/13.00   5.00/55/14.25    
 2      PERSSON Ingemar   AMBJÖRNARP      2.00/55/14.25   2.50/55/16.00    
 3      VIIKI Seppo   BORÅS      4.00/37    1.00/55/18.25